آسیاب بالمیل چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از بهترین و پراستفاده ترین آسیابهای مورد استفاده در صنعت سنگ شکن و فرآوری کانیها جهت پودر کردن مواد ، آسیاب بالمیل یا گلوله ای می باشد که مکانیزم پودر کردن آن بر اساس حرکت دورانی استوانه دستگاه و ایجاد مالش بین گلوله و مواد است . محدود مجاز سرعت دورانی وابسته به قطر بالمیل و کاملاً مستقل از جرم و سایز گلوله ها می باشد که معمولاً در محدوده ۶۰ – ۸۰ درصد سرعت بحرانی آسیاب می باشد . هر چقدر سرعت دورانی به سرعت بحرانی نزدیکتر شود ظرفیت زیادتر ولی درصد نرمه خروجی بالمیل کاهش می یابد و اگر سرعت دورانی از محدوده مجاز عبور نماید اجزاء به صورت صلب همراه استوانه دوران می نمایند و راندمان به سمت صفر میل می کند .

بالمیل

کاربرد بالمیل

آسیاب بالمیل در مدل های مختلف پیوسته ومنقطع با عملکرد خشک وتر و لاینر های فولادی ، لاستیکی ، سایلکس ، آلومینایی سرامیکی و نیز گلوله های سنگی ، فولادی ، آلومینایی برای کاربردها و مصارف مختلف ساخته می شوند.از این تجهیز بیشتر در معادن فرآوری کانیها که درصد خروجی محصول باید میکرونیزه بین ۲۰۰ الی ۷۰۰ باشد استفاده میشود.

گلوله بالمیل چیست ؟

در آسیاب بالمیل به مقدار موردنیازی که جهت خروجی پودر میکرونیزه نیاز هست گلوله شارژ میگردد. این گلوله ها میتوانند فولادی یا سرامیکی باشند که هر کدام کارایی خاص خود را دارد.به عنوان مثال گلوله فولادی در کارخانه های کنستانتره،فولاد،شن و ماسه و گلوله های سرامیکی در کارخانه کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار میگیرد.

گلوله بالمیل

گلوله بالمیل

میزان تولید بال میل چقدر است؟