آهن اسفنجی

فولاد سازان در دوماهه امسال پنج میلیون و ۵۵۲ هزار و ۴۳۳ تن آهن اسفنجی تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۱ درصد رشد عملکرد داشتند.

آمار عملکرد ۱۶ شرکت فولادی (مبارکه، سفید دشت،آهن وفولاد ارفع، گل گهر، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت) گویای تولید دو میلیون و ۹۲۷ هزار و ۳۰۷ تن آهن اسفنجی در اردبیهشت ماه امسال است.

بیشترین میزان تولید

بیشترین میزان تولید آهن اسفنجی در دوره این گزارش مربوط به فولاد مبارکه با رقم یک میلیون و ۴۲۸ هزار تن ثبت شد و بالاترین افزایش بازدهی در دوماهه امسال مربوط به فولاد بافت با رقم ۳۱۵ درصد است.

همچنین در دو ماهه امسال فولاد خراسان با کاهش ۳۹ درصد تولید آهن اسفنجی بیشترین افت عملکرد در این مدت را در بین فولادسازان ثبت کرد.

تولید در شرکت های بزرگ بخش معدن

تولید آهن اسفنجی در شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در فروردین ماه دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۶۷۷ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد سه درصدی داشت.

ایران در عرصه بین المللی بعد از هند، دومین تولیدکننده آهن اسفنجی محسوب می شود.

تولید ۷.۱ میلیون تن گندله سنگ آهن

همچنین مجموع تولید گندله سنگ آهن در بین واحد های مورد بررسی در دوره این گزارش برابر با هفت میلیون و ۱۵۵ هزار و ۳۷۴ تن شد که نسبت به دو ماهه نخست ۹۸ کاهش یک درصدی دارد.

بیشترین تولید گندله سنگ آهن در این بررسی مربوط به فولاد مبارکه با رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۴۵۱ تن ثبت شد و فولاد خراسان هم در دو ماهه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۱۵ درصدی را ثبت کرد.

تکنیک سنگ شکن سازنده ماشین آلات خردایش و فرآوری کنستانتره با بیش از ۳ دهه تجربه درخشان